شماره کد تگ شناسایی

نماد اعتماد

فروشگاه حیوانات

فروشگاه لوازم جانبی

آرشیو خبرها دوشنبه 11 مرداد سال 1395

 • پت شاپ

  موضوع  تغذیه از مهمترین موضوعات  در  خصوص پرورش و نگهداری کلیه  حیوانات خانگی میباشد . بطور کلی تغذیه مناسب اساس یک زندگی سالم میباشد که راهکار آن آشنا بودن با یک پت شاپ خوب و معتبر است.
  گربه ها نسبت به سگ ها ، به پروتئین و غذای بیشتری نیز احتیاج دارند  ولیکن از لحاظ دیگر از آنجایی که آنها بخش عمده ای را در روز به خواب و استراحت میپردازند به همین دلیل چاقی و افزایش وزنشان هم  نسبت به حیوانات دیگر سریع تر میباشد به همین دلیل بایستی جیره بندی غذای آنان را رعایت نماییم.
  گربه‌ حیوانی  گوشتخوار به شمار میرود که در طبیعت به شکار پرنده‌ها و جوندگان نیز میپردازد که غذای مورد نیاز خود را از این راه به دست می اورند و نیز غذای گربه را گوشت ، استخوان و نیز دسته ای از  سبزیجات تشکیل میدهند. ولیکن باید بدانید که یک گربه وحشی که در طبیعت زندگی می‌کند و خود را با شکار کردن تغذیه مینماید که با تحرک و زحمت زیاد غذای خود را به دست می‌آورد با  یک گربه خانگی و اهلی که غذایش همیشه آماده است را نباید مقایسه نمود چرا که احتیاجات این دو با یکدیگر یکسان نمیباشد و متفاوت است و هیچ گاه کمیت و کیفیت جیره بندی غذای انها با یکدیگر برابر نمیباشد .

  در خصوص سگ ها

  جوییدن استخوان جهت رشد دندان  آنها نیز بسیار الزامی میباشد که در حال حاضر به اثبات نرسیده است. همچنین تمیز نمودن دندانهای سگ امری بسیار ضروری میباشد . توله سگهایی که تغذیه شان از مواد غذایی های گیاهی میباشد بسیار گرسنه میباشد و احتمال دارد که اشیای موجود در قفس خود را نیز بجوند.
  2- آیا شیر یا سایر لبنیات در سگ ها باعث اسهال می شود؟
  عده ای از دارندگان سگ ها نیز نظر بر این امر دارند که خوردن شیر و نیز سایر لبنیات در سگ ها سبب بروز اسهال در آنان میشود. این نظر صحیح به نظر میرسد چرا که اگر در روده سگ نیز میکروبی وجود داشته باشد سبب کندیدگی مواد شده و نیز بر روی لبنیات هم نیز تاثیر میگذارد که منجر به تولید گاز و اسهال و نیز بروز ناراحتی های گوارشی میگردد. همچنین سگ های سالم هم نیز با مصرف بالای شیر دچار اسهال نیز میشوند چرا که شیرهای تازه تقریبا دارای 5 درصد لاکتوز میباشند که مصرف زیاد آنها سبب بروز اسهال میگردد.
  3- راه حل جلوگیری از آشغال خوردن سگ چیست؟
  تعداد کثیری از سگ ها آشغال خوردن را دوست دارندو به آن نیز تمایل نشان میدهند. چرا که بعضی از بیماریها مثل کم کاری های لوزالمعده نیز باعث افزایش اشتها میشود در صورتی که با افزایش اشتها وزن طبیعی خود را از دست میدهند. گاهی اوقات اسهال و استفراغ نیز در اثر همین خوردن اشغال ها اتفاق می افتد.
  در خصوص غذای سگها توصیه ما به شما این است که کلیه غذاهای آۀن ها را که به طور خام تهیه مینمایید بپزید تا از بروز بیماری در سگها نیز جلوگیری نماییم چرا که بسیاری از انگل ها از راه خوردن گوشت خام نیز وارد بدن میشوند و نیز بسیاری از میکروب ها هم در ضایعات طیور نیز وجود دارند . همچنین پختن غذا سبب لذیذ شدن مواد غذایی میگردد. همچنین بهتر است برای حیوانات غذاهای به انجماد رسده را مجددا گرم نمود چرا که به  این شکل از نارسایی های گوارشی نیز بطور جدی جلوگیری مینماییم.
  یک قاعده کلی را در خصوص پت شاپ داریم این که بایستی برای هر یک کیلو گرم از وزن بدن حدود  28 گرم غذای خشک را در نظر گرفت. برای توله سگها یا همان سگهای کوچک بایستی غذای بیشتری را نیز  در نظر در نظر گرفت چرا که به غذای بیشتری نیز احتیاج پیدا مینمایند. این که به یک سگ کار بایستی غذای خانگی بیشتری نسبت به سگ خانگی داد.برای سگ های ابستن غذای بیشتری باید در نظر گرفت چرا که سگ های ابستن اشتها بیشتری در اواخر دوره بارداری دارند و سگ های پیر هم نیز غذای کمتری را نیز مصرف مینمایند. برای سگ های خانگی جوییدن استخوان امر لازمی به شمار نمیرود ولیکن که این کار برای سگ ها عملی بسیار لذت بخش میباشد و نیز از طرف دیگر منجر به تمیزی دندان و حفظ سلامتی لثه هایشان میشود. سگ ها بایستی که یک وعده غذایی بزرگ که بهتر است در عصر باشد و یا دو وعده غذایی در صبح و عصر نیز بخورند.

  خرید بلیط های هواپیما و چارتری با بهترین سایت و مناسب ترین قیمت های پروازهای داخلی و خارحی مقررات خرید بلیط اینترنتی بلیط چارتر پروازهای چارتر را با ما تجربه کنید. کیش و مشهد با چند کلیک.

تماس با ما