شماره کد تگ شناسایی

نماد اعتماد

فروشگاه حیوانات

فروشگاه لوازم جانبی

آشنایی با نژاد کیزهاند نژادهای سگهای غیر ورزشی • آیا نژاد کیزهاند برای شما مناسب است؟ نژاد متناسبتان را پیدا کنید!

  توضیحات

  کِیزهاند سگی کوچک و قدرتمند به همراه پوشش بلند و مضاعف می باشد که خصوصیات رفتاری آن شبیه به سامویدها است. چشمها به رنگ بلوطی و گوشهای مثلثی شکل برافراشته دارد. دم پر پشت و فر خورده می باشد. به رنگهای طوسی و کرم و مخلوط چند رنگ یافت می شود. موهایش همیشه تمیز و برس کشیده شده نشان می دهد.

  خلق و خو

  دوست و همراه خوبی برای کودکان می باشد. سر زنده ، باهوش و بسیار هوشیار است. آموزشها را به سرعت فرا می گیرد اما باید توجه داشت تا آموزشها با آرامش و دقت انجام شوند. همه را دوست دارد و ترجیح می دهد تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد. اصولاً با سایر حیوانات به خوبی کنار می آید. علاقه زیادی به پارس کردن دارد و دیدبان خوبی می باشد. تقریباً می توان کِیزهاند را جهت انجام هر کاری تربیت کرد. این نژاد برای سالهای متوالی در کشتی های یونانی (Dutch) برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گرفت.

  وزن و ارتفاع

  کِیزهاند ها دارای دو وزن می باشند: 1- وزن (25-30) ک.گ ، 2- وزن (15-20) ک.گ

  ارتفاع در نرها: (44-48) س.م ، در ماده ها 10% کمتر.

  مشکلات سلامتی

  مشکلات کپل و بیماریهای پوستی و قلبی قابل ذکر می باشد.

  شرایط نگهداری

  گرچه می توان آنها را در آپارتمان نگهداری کرد اما یک حیاط متوسط ترجیحاً بهتر می باشد. بدلیل داشتن پوشش مضاعف و ضخیم توانایی تحمل گرما را ندارد.

  فعالیت بدنی

  به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد. روزانه به حداقل یک ساعت دویدن و بازی کردن و یا نیم مایل پیاده روی احتیاج دارد. این نژاد در داخل خانه بسیار فعال است.

  طول عمر

  حدود 12- 15 سال.

  آراستن

  شانه زدن و برس کشیدن روزانه نیاز دارد استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. این نژاد ریزش موی فصلی زیاد دارد ( پاییز و بهار).

  تعداد توله ها

  ......

  تاریخچه

  موطن او سرزمین های قطبی می باشد. در قرن 18 میلادی به کِیزهاند لقب "سگ مردمی" دادند. در رگهای او خون ساموید ، چوچو ، اِلکوهاند و پامِرانیان جریان دارد. برای اولین بار توسط خانمی بنام Wing Field به انگلستان وارد شد ، در آن زمان چندان مورد توجه و علاقه مردن قرار نگرفت تا اینکه در سال 1920 به آمریکا وارد شد. از کِیزهاند بیشتر برای نگهبانی قایقها استفاده می شد. به مرور زمان این نژاد در آمریکا و سایر کشورها مشهور گردید.

  گروه

  سگهای غیر ورزشی، سگهای قطبی.

  گردآوری و ترجمه

  تانیا مهرآرا - باشگاه اطلس دام پارسیان
تماس با ما