شماره کد تگ شناسایی

نماد اعتماد

فروشگاه حیوانات

فروشگاه لوازم جانبی

نفخ در سگها یکشنبه 30 تیر سال 1392

 • آیا سگ شما نفخ دارد؟


   

  آیا این صدا برای شما آشناست ...  آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده که با دوستان نشسته و گرم صحبت کردن باشدی ناگهان بوی بدی خانه را بردارد. دوستانتان می پرسند این بوی چیه! شما خجالت زده برای انها توضیح می دهید ، " این بو از سگ منه ، اون خیلی سگ خوبیه ولی خیلی تو شکمش باد جمع می شه". یا اینکه یک روز از بیرون به خانه می روید و می فهمید در خانه بوی بدی می آید ، شروع به گشتن جایی می کنید که سگتان دسشویی کرده ولی آنرا پیدا نمی کنید سپس می فهمید که این بو ، بوی گاز معده سگ بوده. 

  نفخ کردن موجب مشکل در برخی از سگها می شود. می پرسید در چه شرایطی؟ این مشکل در زمانی رخ می دهد که باکتری سیستم گوارشی  نقض پیدا کرده و نتواند غذا را هضم کند ، بنابراین تولید گاز می کند. شاید این مشکل موجب آشفتگی و مزاحمت برای شما شود ، ولی این یک مشکل سلامتی خیلی جدی می باشد . این گفته درست است که می گویند  بعضی از بدنها برای نفخ کردن مساعد تر هستند.
   

  برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام داد؟


  حبوبات را از غذای او حذف کنید

  حذف کردن حبوبات در رژیم غذایی سگ موجب تغییراتی می شود.

  از غذا دادن خود به سگ ، خودداری کنید

  اگر از غذایی که دارید می خورید به سگتان بدهید و یا اینکه غذایش را نوع غذایش را عوض کنید موجب تولید گاز در معده اش می شود. اگر به سگتان به میزان زیاد بیسکویت سگ دهید می تواند موجب تولید گاز در معده اش شود.

  فعالیت بدنی

  سگ خود را ورزش دهید. فعالیت بدنی زیاد باعث می شود تا زمانی که سگ در بیرون از خانه است گاز از معده اش خارج شود و گاز کمتری در داخل خانه برای دفع شدن باقی بماند.

  ذغال

  اضافه کردن ذغال در رژیم سگ می تواند در رفع کردن سم گازهای مضری که هنوز در معده سگ هستند کمک کند. این نوع ذغال را می توان از هر دامپزشکی تهیه کرد. اگر شما تصمیم گرفته اید که به سگتان ذغال دهید ، بیشتر دو تا سه روز این کار ار انجام ندهید. برای اینکه ذغال نه تنها باعث رفع کردن سم گازهای مضر داخل معده می شود بلکه موجب تحلیل کردن مواد مقوی و ماده های مغذی و همچنین تمامی ویتامینها و مواد معدنی بدن می شود. بنابراین قبل از آنکه به سگ خود ذغال دهید از دامپزشک خود سئوال کنید.

  آنزیم های هضم کننده  

  محصولات مطمئنی وجود دارد که می تواندی بخرید و به سگتان بدهید. خوردن آنها قبل از وعده غذایی یا مابین آن می تواند در هضم غذای آنها کمک کند و باعث رفع گاز معده می شود. به دستور العمل روی شیشه آن عمل کنید و خیلی زود خانه تان تبدیل به یک خانه خوشبو می شود.


  مترجم: آئین مهرآرا

تماس با ما