شماره کد تگ شناسایی

نماد اعتماد

فروشگاه حیوانات

شکاف سق دهان در سگها پنجشنبه 23 خرداد سال 1392

 •  شکاف سق دهان در سگها


   اکثر دامپزشکان و پرورش دهندگان به شما می گویند که آنها را بکشید

  بسیار دلگرم کننده است وقتی که می شنوید می توانید آنها را با کمی تلاش و وقت صرف کردن نجات دهید


  شکاف سق دهان در سگها


  بسیاری از توله سگهایی که دچار این مشکل مادرزادی هستند در سراسر دنیا نجات داده می شوند. و دامپزشکانی که پیشنهاد کشتن آنها را می دادند دارند می بینند که چطور آنها نجات یافته و دارند بخوبی زندگی می کنند و چه زندگی سالم ، فعال و طبیعی دارند. دامپزشکان را بخاطر پیشنهادشان در مورد کشتن این نوع سگها ، نمی توان سرزنش کرد ، این چیزی است که در دانشکده دامپزشکی یاد گرفته اند ، و یک تجویز قابل قبولی برای سالیان سال بوده است. همچنین آنها معتقدند که شکاف سق دهان باید  به سرعت مرمت شود. برای زنده ماندن توله ها این کار همیشه صحیح نمی باشد.

   شکاف سق دهان چیست؟

  شکافی در سق دهان است ، اندازه و مکان آنها مختلف است. عکس روبرو متعلق به یک توله سگ 4 ماهه می باشد.
  این توله به مدت 5 هفته با شیشه شیر بچه غذا خورده و 6 هفته بوسیله لوله. او هم اکنون غذای خرد شده می خورد و از درون کاسه آب می نوشد. او یک سگ طبیعی و رو به پیشرفت است.
  اگر ما تصمیم به عمل جراحی بگیریم ، سن او باید 9-6 ماه باشد. اما ما منتظریم که آن شکاف بطور طبیعی بسته شود. هم اکنون دلیلی برای جراحی کردن که باعث بهبودی سلامت و زندگیش شود وجود ندارد. ممکن است ما هرگز او را جراحی نکنیم.
  توله هایی که این مشکل را دارند نمی توانند شیر بخورند ، اهمیتی ندارد که چقدر تلاش کنند. آنها نمی توانند چیزی را بمکند. درست مانند این می ماند که شما بخواهید انگشت خود را بدون بستن دهانتان بمکید. همچنین هر چیزی که وارد دهانشان شود  وارد سینوس ها و بینی نیز می شود و می تواند باعث ورم سینوس ها و التهاب ریه در توله بشود. نشانه های شکاف سق موقعی نمایان می شود که آنها می خواهند شیر بخورند ، آنها نمی توانند پستان مادر را بمکند فقط آنرا به دهان می گیرند.
  برخی اوقات این مشکل آنقدر طلاقت فرسا می باشد که لازم است حیوان کشته شود.
  اگر به این توله ها توسط انسانها از طریق (شیشه شیر یا لوله) غذا داده نشود معمولاً بعد از چند روز می میرند. خواهش می کنم نگذارید این توله ها از گشنگی بمیرند ، این کار کاملاً غیر منصفانه است.
  اگر شما قصد کمک کردن به این توله ها را ندارید ، قبل از آنکه از گشنگی بمیرند ، آنها را نزد دامپزشک برده تا او آنها بطور انسانی به  خواب ابدی ببرد.

  باید از قبل تصمیم گیری کرده باشید...
  سئوالی که باید از خودتان بپرسید این است که:
  آیا شما راضی هستید ، میل و توانایی و همچنین وقت کافی دارید تا صرف توله های استثنایی خود کنید.  
  اگر جواب شما مثبت است ، پیشنهاد می شود که از یک پرورش دهنده با تجربه اطلاعات کسب کنید.


  شکاف سق دهان در سگها شکاف سق دهان در سگها

  مترجم: آئین مهرآرا

تماس با ما